· Masaż sportowy ·

Jest to bardzo skuteczna metoda regeneracji mięsni całego ciała szczególnie po wysiłku fizycznym, do jakich niewątpliwie należy uprawianie sportu z zachowaniem ogólnych norm fizjologii człowieka. Wykonany przed wysiłkiem podnosi skuteczność i wydajność pracy mięsni jednocześnie w dużym stopniu zabezpieczając je przed ewentualnym urazem. Masaż mięśni przez głaskanie i rozcieranie zwiększa ich ukrwienie, co w efekcie końcowym wspomaga jego odżywianie. Ma to bezpośredni wpływ na położone w pobliżu stawy, co znakomicie wpływa na poprawę ich pracy.Stosowany w leczeniu pourazowym daje doskonałe efekty oraz widoczne pozytywne zmiany struktury uszkodzonych bądź zanikających tkanek.  

 

Przed przystąpieniem do masażu sportowego bierzemy pod uwagę:

 

  Wiek Płeć (kobietom masaż wykonujemy lżej)

  Stan zdrowia

  Okres treningowy (przerwy, intensywność)

  Pora roku
Masaż Sportowy
  Stan psychiczny
 

        Masaż sportowy wystepuje w kilku formach,

jako masaż:


masaż sportowy przedwysiłkowy - ma na celu przygotowanie organizmu do wysiłku sportowego, stosuje się go jako uzupełnienie rozgrzewki, ponieważ powoduje rozgrzanie stawów i scięgien, rozluźnia mięśnie, podnosi elastyczność i efektywność mięśni.

masaż sportowy miedzywysiłkowy
- masaż wykonywany w przerwach między wysiłkami podtrzymuje wysoką aktywność zawodnika w trakcie zawodów, masaż zaopatruje mięśnie w tlen i substancje odżywcze, usuwa toksyny, dzięki czemu mięśnie uzyskują większą zdolność do pracy i szybciej się regenerują.

masaż sportowy powysiłkowy
- ma na celu skrócenie czasu regeneracji organizmu po intensywnym i długotrwałym wysiłku; jego głownym zadaniem jest usprawnienie krążenia krwi i limfy, a także zmniejszenie powysiłkowego napięcia mięśniowego.

izometryczny masaż sportowy
- wspomagający trening masy mięśniowej, ma na celu spowodowanie szybkiego przyrostu masy i siły mięsni, zabieg polega między innymi na oddziaływaniu na miesień napięty izometrycznie.