· Masaż kosmetyczny ·

Masaż Kosmetyczny

 Z takim rodzajem masażu spotykamy się w gabinetach kosmetycznych, gdzie przeprowadzają go dyplomowane kosmetyczki (znające podstawy anatomii), jako jeden z elementów zabiegu, np. oczyszczania. Jest to typ masażu ręcznego, wykonywanego za pomocą palców i dłoni. W ramach masażu kosmetycznego wyróżnia się jeszcze masaże o charakterze profilaktyczno-pielęgnacyjnym (najczęściej wykonywane w gabinetach), korekcyjne (np. likwidujące podwójny podbródek), regenerujące (np. po gwałtownej kuracji odchudzającej, po silnych przeżyciach psychicznych).

 

Masaż , szyi i dekoltu  zaleca się paniom po 25. roku życia.

 

 

Na ogół masaż podoba się wszystkim, bo jest to najprzyjemniejsza część zabiegu kosmetycznego.Masaż kosmetyczny twarzy powinien trwać ok. 20 minut, do pół godziny maksymalnie.

 Po zabiegach masażu kosmetycznym całego ciała widoczna jest poprawa estetyczna mięśni i skóry. Zyskujesz smukłą, zdrową sylwetkę. Widoczna jest również korzystna redukcja tkanki tłuszczowej, pseudocellulitowej i samego cellulitu. Następuje odbudowanie naskórka, przez co sama skóra staje się świeższa i zdrowsza. Masaż kosmetyczny twarzy oprócz widocznej gładkości skóry i wygładzeniu zmarszczek dodatkowo ma działanie relaksacyjne i odmładzające.

Masaż Kosmetyczny